Dünyada Kampüs Ofis

Bir dünya trendi olan kampüs ofis konseptini bugüne kadar duymamış olabilirsiniz ama bir gün Y kuşağının arkadaş sohbetine denk gelirseniz, onların Google’ın veya Apple’ın kampüs ofislerinde çalışma hayalleri kurduğuna şahit olabilirsiniz.

Zengin sosyal olanaklara, alışveriş, eğlence ve aktivite alanlarına sahip kampüs ofisler, is yerinde verimliliği, mutluluğu ve motivasyonu artırmak isteyen her sektörden pek çok şirketin tercihi oluyor.

Sektörlerinin trend belirleyicileri olan; son yılların en başarılı, en yaratıcı, en büyük şirketleri tercihlerini kampüs ofislerden yana yapıyor.

YENİ TREND KAMPÜS OFİS

Google’ın kampüs ofisi
Kampüs ofis konsepti 1990’lı yılların başında Google ile başladı ve kısa sürede iş dünyasını etkisi altına aldı.

Microsoft’un kampüs ofisi
Sektörlerinin trend belirleyicileri olan; son yılların en başarılı, en yaratıcı, en büyük şirketleri tercihlerini kampüs ofislerden yana yapıyor. Kampüs ofisler, su öğeleri, yürüyüş parkurları, bahçeler gibi güçlü peyzaj öğelerine sahip.

Apple’ın kampüs ofisi
Zengin sosyal olanaklara, alışveriş, eğlence ve aktivite alanlarına sahip kampüs ofisler, iş yerinde verimliliği ve motivasyonu artırmak isteyen her sektörden pek çok kişinin dikkatini çekiyor.